Wiadomości

Warto wiedzieć

Katolicki Portal Internetowy
 • Kościoły Stacyjne w Krakowie – Wielki Post 2019

   

  Przez cały okres Wielkiego Postu, który zaczyna się w Środę Popielcową 6 marca 2019 roku, metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza wiernych do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w Krakowie.

 • Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post

  „Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych” – taki tytuł nosi papieskie orędzie na tegoroczny Wielki Post.

 • Orędzie Papieża na 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

  Przed zagrożeniami wypływającymi ze złego korzystania z sieci społecznościowej i do budowania w internecie sieci dialogu, spotkania, strzegącej wspólnoty wolnych osób zachęcił papież Franciszek w swoim orędziu na 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jego temat brzmi „Wszyscy tworzymy jedno” (Ef 4,25). „Od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot ludzkich”. W Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu będzie

  ...
 • Orędzie Papieża Franciszka na XXVII Światowy Dzień Chorego 2019

  “Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8)

 • GUS: Prawie połowa Polaków codziennie się modli

  Blisko 94% mieszkańców Polski w wieku 16 lat i więcej deklaruje przynależność do wyznania religijnego. Prawie 81% uznaje się za osoby wierzące a 3% za niewierzące. Z kolei 70% modli się raz w tygodniu lub częściej. W mszach lub nabożeństwach co najmniej raz w tygodniu uczestniczy połowa mieszkańców Polski – wynika z “Badania spójności społecznej 2018” opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny.